Garfield alias Kiisugarfa

 

 

 

 

 

 

Garfa ehk täis nimega "Söör Garfield Nurrmootor The Kass" (lad. Garfus-Royales).

Lemmikmänguasi:  punane plastmassist pudelikork.

 

 

Garfa on kiska, kelle kohta ei saa ütelda, et me võtsime tema sel ja sel kuupäeval.

Õigem oleks ütelda, et tema võttis meid...

 

Kõik sai alguse nii...

Oli 28 juuli ning üks kass oli juba mitu päeva ümber meie maja haledalt kräununud. Tema "njäu" oli nii hale ja paluv, et Katri tegi akna lahti et vaadata, mis sellel kiisul viga on. Otse meie akna all oli üks haleda olekuga oranzh kiska, kes hüüdmise peale kohe üles vaatas. Katri viskas talle tüki vorsti, mille see kiska otse lennult kinni püüdis. Arutasime siis veel koos, et äkki on tal kõht tühi. Katri läks õue ja andis talle süüa. Selleks ajaks oli kassi kurva "njäu" peale ka teisi inimesi akendele tulnud. Katri tõi kiisu tuppa, et talle süüa ning juua anda.

 

Välja nägi see njäuks siis selline :

 

 

 

Kuna meil ei olnud hetkel plaani endale kiisut võtta, viisime ta Pärnu kodutute loomade varjuapaika, mis asub Raba tänav 32, lootuses, et keegi teda otsima hakkab.

Seal võeti meid väga lahkelt vastu, uuriti, kuidas ning millal me kiisu leidsime ning viimaks pandi kiisu teiste suguvenda juurde puuri :

 

 

 

Varjupaigas kuulsime, et tõenäosus, et keegi teda otsima hakkab, on suhteliselt väike.  Vaatasime kõiki neid suuremaid ning väiksemaid kiisusid, kes seal puurides omale kodu ootasid,  ning tahes-tahtmata kippus silm märjaks minema. 

 

Kui veel nägime, kuidas Garfa meist sinna kurvalt njäugudes maha jäi, ei olnud enam vaja kaks korda mõtelda !

Läksime loomapoodi, ostsime kandekorvi, sööginõud, liivakasti ning muud vajalikud asjad, sõitsime tagasi varjupaika ja võtsime Garfa endaga kaasa. Tema uude koju.

 

Mõned päevad hiljem külastasime Terveksi kliiniku loomaarsti, et teha Garfale vajalikud vaktsiinisüstid.

Saime teada, et Garfa on umbes 5 kuud vana.

Kuna me ei tea kindlalt, millal Garfa sündis, sai ta endale uue sünnikuupäeva - 08.03.2006...

 

Oma esimese kingitusena sai Garfa isikliku harja :

 

 

 

Garfa on "kass kes kõnnib omapead" ja kui juhtud Tema Kõrgust segama mõne olulise tegevuse juures (nagu näiteks pesemine, magamine või .... eee.... magamine), siis väljendab ta oma arvamust ja põlglikkust Sinu kui alama klassi olendi suhtes väga otse ja ühetimõistetavalt.

Kui aga Garfale tuleb peale hellusehoog (ja seda juhtub päris sageli), siis on pugemist, sõtkumist ja nurrumist täis terve elamine.

 

Garfa on äärmiselt uudishimulik ja seltsiv. Kui tuled poest, uurib ta hoolikalt läbi kõik kilekotid ja kui otsustab, et mingi asi on mõeldud Tema Kõrgusele, siis pätsab selle ära.

 

Külaliste tulles nuusutab ja uurib Garfa kõik külalised sentimeeter haaval läbi ja kui mõni külaline tundub olevat sobiv, siis keerab tema sülle magama.

 

Eriline nõrkus on Garfal juuksekummide vastu. Niipea, kui tal õnnestub lipata magamistuppa, marsib ta otsejoones Kati juuksekummide juurde ja pätsab neist mõne ära.

Kui aga jätad Garfa üksi koju veidi pikemaks ajaks, kui  talle meeldiks, leiad tagasi tulles eest terve toatäie laialipuistatud nõudepesushvammi.

Ka ajalehti loeb garfa suurima mõnuga. Suisa ribadeks, kui täpne olla...

 

 

 

 

Samuti meeldib Garfale telekat vaadata. Tema erilisteks lemmikuteks on loodussaated kus näitab  putukaid ja loomi. Neid tahab Garfa kohe käpaga katsuda. Lisaks ka hommikused uudised, kus ekraani allääres jookseb tekst.  Kui tekst otsa saab, läheb Garfa teleka taha vaatama, et kuhu see tekst kadus.

Loomulikult ei ütle ta ära ka headest kodumaistest filmidest nagu näiteks "Vanad ja Kobedad"

 

 

 

 

 

Lisaks kõigele eelnevale, on Garfa ka äärmiselt jutukas. Olgu Garfal igav või lõbus, otsib ta Murkat taga või tahab süüa, kõigest annab ta teada valjuhäälselt ja mõistetavalt.